Category Archives: Vip

Nicole Kidman  është  fituesja  e  vërtetë në Tapetin  e Kuq të Oskarit

Nicole-Kidman-Oscars-2018-Red-Carpet

Nicole Kidman  dhe një herë, është një fituesja  e  vërtetë në tapetin  e kuq të Oskarit. Ajo shkëlqeu me një fustan skulpturor Armani Privé në një ngjyrë blu të ndezur. Fustani ishte stiluar në formën e një ylli  të  vërtetë që nuk ka kurrë frikë të ndriçoj. Ky fustan i është përshtatur stilit të guximshëm të aktores  Kidman  e cila gjithmonë ka mahnitur me pamjen e saj. Me  Christian Dior ose Armani , Kidman nuk ka frikë të marrë forma të guximshme dhe ngjyra të gjalla dhe gjithmonë guxon  me zgjedhjet e saj të ngjyrave dhe stilit.

nicole-kidman-oscars-2018-12

Fustanin i Kidman-it kishte një prerje të  përsosur dhe një detaj romantik  me flutur në bel. Veshja e saj tregonte për feminitetin modern, e cila natyrisht nuk kishte frikë të theksohej  Me ngjyrë qielli verbuese dhe  me bizhuteritë e  Harry Winston, Nicole Kidman   shkëlqeu si një yll i vërtet në  Tapetin  e Kuq të Oskarit duke vjedhur vëmendjen e gjithë të pranishmëve .

 

Advertisements

Jordan Peele bën histori në Oscar 2018, skenaristi i parë i  me ngjyrë  që ka  fituar një Oskar

download

Jordan Peele është zyrtarisht fitues i Oskarit! Drejtori, shkrimtari dhe producenti i Get Out fitoi çmimin për skenarin më të mirë origjinal në 2018 Oscars të dielën. Audienca ishte shumë entuziaste   kur emri i tij u thirr nga Nicole Kidman.

900

“Kjo do të thotë kaq shumë për mua, kam ndalur të shkruaj këtë film rreth 20 herë sepse mendova se ishte e pamundur,” tha Peele. “Mendova se nuk do të funksiononte. Mendova se askush nuk do ta bënte kurrë këtë film, por unë vazhdoja të kthehesha në të, sepse e dija që dikush do të më lejonte të bëja këtë film dhe  që njerëzit do ta dëgjonin dhe njerëzit do ta shihnin atë. ”

90th Annual Academy Awards, Arrivals, Los Angeles, USA - 04 Mar 2018

Fitimi i Peele ishte një histori, pasi ai është skenaristi i parë i  me ngjyrë  që ka  fituar një Oskar për skenarin më të mirë në historinë 90-vjeçare të shfaqjes. “Dua t’a kushtoj këtë të gjithëve atyre  që më lejuan  të ngre zërin tim”, tha ai.

 

Peele gjithashtu falënderoi gruan e tij, Chelsea Peretën dhe nënën e tij. Ai tha se ato e mësuan të dojë  madje edhe në fytyrën e urrejtjes

Ja si duket Ronela Hajati pa make-up

ronc940

Këngëtarja Ronela Hajati ka vendosur të na çudis kësaj herë duke u shfaqur pa filtra dhe krejtësisht  pa grim në fytyrë, në një foto të publikuar në instagramin e saj. Kliko per te pare  foto .

Këngëtarja njihet për stilin e saj të veçantë dhe që në fillimet e karrierës së  saj është shfaqur pa komplekse para publikut . Ajo ka sjell gjithmonë risi me performancat e saj të cilat janë komentuar nga publiku.. Kësaj  here ajo ka guxuar të shfaqet e pagrimuar duke mos hezituar të na tregoj  bukurin  e saj natyrale . Këngëtarja që njihet  për tipn e saj rebel e cila ekspirementon shumë në stilin e saj si në këndim ashtu dhe në pamje. Shumë pak artiste shqiptare do të kishin guximin të shfaqeshin pa make-up para publikut por jo Ronela.    Këngëtarja shkruan poshtë fotos së saj vetëm “Airplane mode” pra, tregon se është duke udhëtuar. Këngëtarja ka një pamje të zakonshme,e veshur me një bluzë  të zezë dhe me flokët e  krehur thjeshtë. Ronela ka dashur të shfaqet ashtu siç është në të përditshmen e saj larg kamerave dhe syrit të  medias.

mqdefault

Është  hera e parë që këngëtarja publikon një foto të tillë në të cilën shfaqet kaq natyrale. Me sa duket këngëtarja ka dashur që fansat  të njohin edhe  anë tjetër të personalitetit të saj, atë si një vajzë modeste dhe spontane që nuk ka kompleks të tregoj pamjen e saj të vërtetë. Fansat në faqen e saj e kanë komplimentuar për pamjen e saj dhe disa prej tyre kanë komentuar se duket më e re në moshë.

Nuk dihet destinacioni i këngëtares 28 vjeçare dhe nëse ka qenë e shoqëruar nga dikush në këtë udhëtim të saj. Ronela ka fotografuar vetëm veten e saj dhe nuk e ka zbuluar se kush  është ulur pranë  saj. Kësaj herë Ronela nuk ka dashur të  tregoj  asgjë më shumë . Nuk dihet nëse ajo është shoqëruar në këtë udhëtim nga Young Zerka me të cilin përflitet se është në një marrëdhënie  dashurie .

Vetë këngëtarja nuk ka preferuar të flasë rreth  kësaj teme duke i shtuar dhe më shumë dyshimet. Në media gjatë intervistave të tyre të përbashkëta ata janë shprehur se janë vetëm miq dhe nuk kanë dashur të flasin më shumë. Por ajo bënë përshtypje fakti që këngëtari Zerka e ndjek vazhdimisht Ronelën në instagram dhe pëlqen të gjitha fotot që ajo publikon.

Dedikim i veçantë  i ish-Miss Shqiptar ,fjalë të ndjera

Images

Suada Sherifi një ndër femrat më të bukura shqiptare i ka bërë një dedikim të veçantë mikes së saj të ngushtë me rastin e ditëlindjes së saj. Bukuroshja gjithmonë është treguar disi e  rezervuar për jetën e saj private dhe shumë pak dihet për rrethin e saj miqësor. Por kësaj here ka zgjedhur  të  postoj  ketë dedikim të sinqertë për shoqen e saj më të mirë . Suada e quan mikeshën e saj dashurin  e jetës së saj dhe i shpreh mirënjohjen e saj për gjithçka ka bërë për të dhe për çdo moment që i ka qëndruar pranë. Kjo deklaratë nxjerr në pah një anë pozitive të karakterit ish-basketbollistes si një mikesh e mirë dhe besnike e cila e vlerëson dhe është mirënjohëse për  gjithçka që shoqja e saj ka bërë për të. Ajo ka shkruar poshtë videos këto fjalë : “Sonte ka ditëlindjen dashuria jetës sime! The one and only ajo qe rri gjithmonë backstage, por qe i jep drite gjithçkaje përreth saj ! Happy Birthday Bestie ! May God shower you with blessings today and alway.” –thotë Suada

Ish-Missi shqiptar tregon se miqësia e tyre është shumëvjeçare dhe ka nisur që bankat e shkollës. Me sa duket miqësia e tyre i ka rezistuar viteve dhe është  forcuar me kalimin e kohës. Një miqësi e tillë rreth 20-vjeçare është një diçka e rrallë që jo shumë njerëz kanë fatin ta përjetojnë në jetën  e tyre. Në video të dy mikeshat janë duke kënduar  dhe duken shumë të lumtura në shoqërinë e njëra-tjetrës.

ice_screenshot_20170915-231136-1300x1100

Ajo që të bënë përshtypje është se të dyja vajzat janë veshur me veshje verore që do të thotë se kjo është një video e vjetër , e bërë kohë më parë. Me sa duket kjo video është një kujtim i bukur për Suadën, të cilin bukuroshja shqiptare ka vendosur ta ndaj me ndjekësit  e saj në instagram të cilët nuk kanë munguar me komentet dhe urimet e tyre

 6 fakte të çuditshme  që nuk dinit për Beyonce

beyonce02_v_4feb13_pa_p_b

 

1.Beyonce shkroi këngën ‘Crazy In Love’ në dy orë …!

Në vitin 2002, producentja amerikane Rich Harrison po përpiqej të bindte kolegët se drafti i parë i “Crazy In Love” ishte një material shumë i mirë  .Harrison ishte i bindur se ai kishte  diçka të veçantë, por vendosi ta mbante atë në sirtarin e tij derisa erdhi artistja e duhur. Beyonce i dha Harrisonit dy orë për të kompletuar këngën dhe tekstet e saj,e cila u kthye në hit.

download

 

2. Beyoncé vuajti nga depresioni në kohën e grupit Destiny’s Child.

Kur Luckett dhe Roberson u larguan nga grupi i Destiny’s Child, Beyonce u fajësua publikisht nga mediat dhe kritikët dhe për shkakun e shkatërrimit të grupit. Ajo ka folur për vuajtjen nga depresioni në atë kohë, kur ajo mbyllej në dhomën e saj për ditë të tëra.

landscape_showbiz-beyonce-through-the-years-8.jpg

3. Në 1995 babai i Beyonce dha dorëheqjen nga puna e tij për të menaxhuar grupin. Matthew Knowles mori një ulje pagese prej 50% kur ai u largua nga puna për të menaxhuar Beyonce. Ky veprim zvogëloi të ardhurat e familjes së Beyoncës dhe prindërit e saj u detyruan të lëviznin në apartamente të ndara.ba

4. Në Turneun e 2007 të quajtur ‘The Beyonce Experience’ këngëtarja  pati të ardhura bruto më shumë se 24 milionë $. Në turneun e saj të parë, Beyonce vizitoi 97 vende  dhe turneu shiti mbi 24 milionë dollarë. Beyonce ishte gruaja më e fuqishme në muzikë dhe më e pasura.

5. Beyonce kishte pasur vetëm një të dashurin para Jay Z.

Ajo i tha The Telegraph në vitin 2008; “Kur isha 12, 13 kisha të dashurin tim të parë, dhe ai ishte i dashuri im deri në moshën 17 vjeçare. Kjo ishte përvoja ime e vetme me një djalë dhe që atëherë unë kam pasur vetëm një të dashurin tjetër në jetën time – Jay-Z.

jay-bey.jpg

6. Ishte Kelly që bëri njoftimin se grupi Destiny’s Child do të ndahej.

Ishte më 11 qershor 2005, gjatë fundit të turneut të tyre evropian në Barcelonë, se Kelly Rowland njoftoi se grupi do të shpërbëhej.

Pesë Shades Of Dakota: 5 Gjërat që njerëzit nuk  dinë për Dakota Johnson

Dakota-Johnson-In-Cushnie-et-Ochs-Fifty-Shades-Freed-LA-Premiere

Dakota Johnson shumica prej nesh e njohin atë si aktore e  Fifty Shades of Grey.  Disa nga ne mund të kenë filmat e saj të bujshëm parë në ekran por ka shumë gjëra  që nuk dimë për yllin e Fifty Shades.  Ashtu si, për shembull, emrat  e  njohur në pemën e saj familjare. Këtu janë 5 fakte për Dakota Johnson ose, siç mund ta quajnë disa, “ajo vajzë e Fifty Shades of Grey.”

1-Pema e saj e familjes është e mbushur me fytyra të njohura

Prindërit e saj janë aktorët, Melanie Griffith dhe Don Johnson. Për fat të keq, prindërit e saj u divorcuan në vitin 1994.Gjyshja e saj është aktorja Hitchcock Tippi Hedren. Po, kjo tregon se  talenti i saj është  i trashëguar. Kurrë nuk kemi dëgjuar për një pemë familjare me kaq shumë emra të famshëm! Tani, Dakota Johnson është një tjetër emër i famshëm në atë pemë.

 

2-Ajo është aktiviste për të drejtat e kafshëve

Ashtu si gjyshja e saj Tippi Hedren, Dakota Johnson është gjithashtu një aktiviste për të drejtat e kafshëve. Si gjyshja, si mbesa do të themi? Në vitin 2014, Johnson shpëtoi 12 kuaj nga therja duke paguar për ta.

3-Ajo u rrit me armë zjarri dhe me kuaj në Kolorado

Ajo mund të luajë Anastasiaian  e  pafajshme  dhe naive në filmat Fifty Shades, por rritja e Johnsonit ishte krejtësisht ndryshe . Ajo u rrit në Kolorado në shtëpinë e babait të saj, ku mësoi të ndizte zjarr, të udhëtonte me motoçikleta dhe madje të gjuante me  armë. Dhe kjo ishte e gjitha para se ajo ishte 10 vjeç! Është e vështirë të imagjinohet një 10 vjeçar këto ditë duke gjuajtur me armë, duke hipur në motoçikleta ose duke ndezur  zjarr. Por kjo tregon se fë miririja e saj ka qenë  e mbushur plot aventura dhe liri.

4-Ajo kurrë nuk doli në  një  takim dashurie

 

Dakota Johnson kurrë nuk ka pasur  marrëdhënie rastësor gjatë adoleshencës së saj . Ajo ka pasur  vetëm marrëdhënie afatgjata.. Pra, Johnson ka një  pikëpamjet konservatore mbi marrëdhëniet. Me sa duket ajo ka qenë gjithmonë në marrëdhënie afatgjata dhe serioze. Kjo ndoshta shpjegon pse ajo ka qenë në një marrëdhënie me modelin Matthew Hitt që nga viti 2014.

a14S7O79_400x400

5-Ajo urrente shkollën

Disa  prej nesh mund të themi me siguri të madhe  e  kemi urryer  shkollën .  Të gjithë kemi arsyet tona përse. Johnson, për shembull, e urrente shkollën, sepse ajo ndjehej si një “e huaj”. Ajo ka thënë  se nuk e kuptoi procesin e shkollës si fëmijë dhe u ndie “e mbytur”. Ajo preferonte të dilte me miqtë e saj sesa të shkonte në shkollë. Admirojmë ndershmërinë e saj.

Ed Sheeran thyen rekordin, shet një milion bileta

download

 

Ed Sheeran po thyen rekordet majtas dhe djathtas. Sipas MSN.com, këngëtari i  “Shape Of You” ka shitur zyrtarisht një rekord prej një milion biletash, po, , një milion, për turneun e tij muzikor të  18-të të Australisë dhe Zelandës së Re.

 

Ed Sheeran ka qenë në krye të listës që nga debutimi i tij në shtator 2011 me albumin e tij të parë zyrtar të titulluar “+” .Me hite masive duke përfshirë “Perfect”, “A-Team” dhe “Thinking Out Loud”, nuk është çudi që këngëtar-kompozitori ka arritur këtë rekord.

I vetmi person që mbante rekordin përpara Sheeran ishte rekordi i Dire Strait 950,000 i vendosur gjatë turneut të vitit 1986 të grupit!  Fituesi i çmimit Grammy do të fillojë turneun e tij në Perth të   Australisë, me shfaqjen e parë në stadiumin e ri Opus. Turneu i parashikuar tashmë ka tifozët Sheeran në kamp, ​​ku një grup shokësh planifikuan të marrin pjesë në të gjitha shfaqjet e tij në këtë turne, si përkushtimin ndaj artistit. Këngëtari zbuloi se gjithashtu do të ofronte mallra ekskluzive për tifozët australianë nëpërmjet” Divide” që  është  albumi i tij i  fundit.

Nëse lajmi i shitjes së një milion biletave nuk është mbresëlënës, Sheeran gjithashtu po feston lidhjen tij të fundit. 26-vjeçari njoftoi angazhimin e tij me  të dashurën Cherry Seaborn më 20 janar 2018, pas tre vjet lidhje . Këngëtarja pranoi të ketë njohur Seaborn që nga mosha 11

Shprehjet më të bukuar nga njerëzit e famshëm për modën

moda

1-Moda nuk është diçka që ekziston vetëm në veshje. Moda është në qiell, në rrugë, modës ka të bëjë me idetë, mënyrën se si jetojmë, çfarë po ndodh. Coco Chanel

2-Moda është   veshja në bazë të asaj që është në modë. Stili është dicka më shumë , ka të bëj me të qenit vetvetja . Oscar de la Renta

3-Moda zbehet, vetëm stili mbetet i njëjtë. Coco Chanel

4-Ju nuk  e mësoni stilin duke parë  njerëzit në një pistë. Moda ndodh çdo mëngjes kur zgjoheni. Shalom Harloë

5-Nëse vishni rroba që nuk ju përshtaten, ju jeni një viktimë e modës. Ju duhet të veshin rroba që të bëjë që ju duken më të mirë. Vivienne Westwood

6-Unë thjesht  e dua modën. Unë mendoj se ajo shpreh kush je. Lindsay Lohan

7-Që kur kam qenë e vogël , shprehja artistike  e cila përfshinte modën më  ka frymëzuar mua. Kjo është një mënyrë për të komunikuar me  veten. Maria Sharapova

8-Moda duhet të jetë një formë  ikje nga realiteti, dhe jo një formë e burgimit. Alexander McQueen

9- Moda duhet të të jetë eleganc dhe zbavitje. Twiggy

10-Moda është mbi të gjitha lumturi. Është argëtim. Eshte e rëndësishme. Por nuk është ilaç. Donatella Versace

Thënie fantasike nga Muhammad Ali që mund të ndryshojnë jetën!

muhamed

1-Ai i cili nuk është mjaft i guximshëm për të rrezikuar, nuk do të arrijë asgjë në jetë.

 

2-Kampionet nuk bëhen në palestër. Kampionet bëhen nga ajo që ata  kanë brenda vetës: nga dëshira, ëndrra, vizioni. Kampionet duhet të kenë qëndrueshmërinë e minutës së fundit, duhet të jetë të shpejtë, duhet të kenë shkathtësi dhe vullnet. Por, vullneti duhet të jetë më i fortë se shkathtësia.

3-Jetoje çdo dite sikur të ishte e fundit, sepse një ditë do të kesh të drejtë.

 

4-Unë jam më i madhi, më i madhe që ka jetuar ndonjëherë. Nuk e kam asnjë shenjë në fytyre.

 

5-Nëse ndonjëherë ëndërroni të me rrihni mua, më mirë zgjohuni dhe kërkoni falje.

 

6-Unë nuk jam më i madhi; unë jam dy herë ma i madhi. Unë jo vetëm që i sulmoj ata, unë edhe fitoj.

 

7-Është shumë e vështirë të përulesh, kur jeni aq i madh sa jam unë.

 

8-Nëse mendja ime është e bindur, dhe zemra ime beson, atëherë mund t’ia dal.

 

9-E kam  urryer çdo minutë të stërvitjes , por kam thënë: “Mos u dorëzo. Vuaj tani që të jetosh  pjesën tjetër të jetës tënde si një kampion. ”

 

10- Thashë se unë isha “Më i  madhi,” unë kurrë nuk thashë se  unë isha më i mençuri!